Pirmadienis, 18 spalio, 2021

Pilaitės bumas – pardavimai didžiausi per kelerius metus

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „HOMA“ Vilniaus Pilaitės mikrorajone vystomuose naujuose projekto „Gilužio rivjera“ etapuose per tris mėnesius pardavė pusę, 51 proc., viso naujo būsto asortimento. Iš 114 rinkai pasiūlytų butų iki vasario 28 d. parduoti 58 butai, laisvų liko – 56 vnt. Projekto 4 ir 5 etapų statybų pabaiga planuojama 2021 m. rudenį.

Šalia Gilužės ežero vystomoje gyvenvietėje suplanuoti nauji trijų aukštų namai. Įmonė į projekto plėtrą investuoja 6 mln. eurų. A+ energetinės klasės butai bus 1,5 – 3 kambarių, 29-67 kv. m ploto. Visos gyvenvietės investicijų vertė siekia – 15,5 mln.eur. Vilniaus mieste tai vienintelė gyvenvietė įkurta ant ežero kranto.

Pilaitė – vienas sėkmingiausiai augančių rajonų sostinėje

Vykdomoji „HOMA“ direktorė Jurgita Kveselaitė pastebi, kad sėkmingi pardavimai susiję ne tik su projekto išskirtinumu, bet ir augančiu viso Pilaitės rajono populiarumu bei verte. Ankstesni trys „Gilužio rivjera“ etapai buvo sėkmingai išparduoti per nepilnus pusantrų metų.

„Mūsų duomenimis, šių metų sausio ir vasario mėnesiais pardavimai Pilaitėje – vieni didžiausių sostinėje per pastaruosius kelerius metus. Praeityje laikytas ekonominio būsto rajonu šiandien Pilaitė su labai aiškia pretenzija žengia į vidutinės klasės būsto rinką. Gyventojai įvertina šio rajono pridėtines vertes: gamtos artumą ir miesto privalumus“, – pastebi J. Kveselaitė.

Pasak ekspertės, dar prieš keletą metų vystytojai Pilaitėje statė tik ekonominį būstą, kai kv.m. kaina siekdavo 1500-1700 eur/kv.m. Šiandien NT bendrovės drąsiai žvelgia į šio rajono augimo potencialą, vysto kur kas vertingesnius, vidutinei klasei priskiriamus projektus, kur kv.m. kaina siekia 2000 eur/kv.m. ir daugiau.

Konkurencija tarp vystytojų padeda pirkėjams

NT analizės platformos „CityNow“ įkūrėjas ir NT analitikas Vilius Visockas pastebi, kad Pilaitėje šiuo metu yra bene didžiausia naujų projektų pasiūla sostinėje. Gyventojai šiuo metu būstą čia gali rinktis iš 14 vystomų naujų projektų.

„Didelė konkurencija rajone be abejonės sumažina galimybę nepagrįstam kainų kilimui. Matome, kad šioje miesto vietoje būsto ieško labai įvairūs pirkėjai: tiek šeimos ar pirmo būsto pirkėjai, kuriems patrauklesnis ekonomiškas variantas, tiek ir aukštesnės, vidutinės klasės pirkėjų segmentas. Be to, šiame rajone nemažai projektų yra arti statybų pabaigos. Tai irgi tampa vis svarbesniu kriterijumi renkantis būstą,“ – aiškino V. Visockas.

Kitas svarus rajono privalumas – tai planuojama moderni ugdymo įstaiga rajone. „Būsima Tolminkiemio gimnazija yra itin vertingas traukos objektas šeimoms. Planuojama keturių aukštų, 12 000 kv. m. ploto, pritaikyta 1000 moksleivių poreikiams mokykla turėtų pakelti kartelę ne tik Vilniaus ugdymo įstaigų, bet ir visos Lietuvos ar net regiono kontekste“, – pastebi V. Visockas.

Pandemija atskleidė Pilaitės privalumus

V. Visockas pastebi, kad maždaug prieš 5 metus Pilaitės mikrorajonas buvo populiarus savo kotedžų gyvenviečių pasiūla. Šiandien pasirinkimo spektras rajone – kur kas įvairesnis: gausi daugiabučių, kotedžų, mažaaukščių namų projektų įvairovė. Taip pat ir skirtingų kainų lygių pasirinkimas: tiek ekonominės klasės būsto, tiek ir vidutinės klasės mažaaukštės statybos projektų prie rekreacinių erdvių.

Pasak jo, su būsto pasiūla Pilaitėje šiuo metu sostinėje konkuruoti gali nebent tik Šnipiškės. „Prieš kelis metus pradėjome stebėti didesnį gyventojų norą keltis į mažesnio ploto būstą, bet arčiau miesto centro. Karantino metu galima stebėti savotišką Pilaitės atgimimą: gyvenimas erdvesniame būste tapo svarbesniu prioritetu negu gyvenimas arti centro. Žmonės atrado šio rajono gamtos privalumus bei būsto pasiūlos įvairovę už vieną geriausių kainų lygį sostinėje“, – pastebi analitikas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *